w

Bogdan De Barbaro – Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii

Książka Szymona Chrząstowskiego i Bogdana de Barbaro jest kompetentnym i świetnie napisanym wprowadzeniem do nowych, postmodernistycznych podejść w psychoterapii. (…)
Publikacja z pewnością przyciągnie szerszy krąg odbiorców nie tylko psychoterapeutów i osoby szkolące się w psychoterapii, lecz także badaczy i studentów nauk społecznych oraz humanistycznych, intelektualistów zaciekawionych nowymi ujęciami, zapewne też osoby nieprofesjonalnie zainteresowanie pomaganiem, np. pacjentów i ich bliskich. (…)
Nie ma wątpliwości, ze Autorzy znają z doświadczenia to, o czym piszą, i potrafią abstrakcyjne pojęcia teoretyczne przełożyć na przykłady konkretnych zjawisk i sytuacji z życia (nie tylko z życia terapeuty). (…)
Nie bez znaczenia jest też to, że książkę napisano swobodnym, bogatym językiem, pełnym metafor oddających nie tylko słownikowy sens, ale i ducha opisanych pojęć i praktyk.
Fragmenty recenzji dr hab. Katarzyny Stemplewskiej-Żakowicz   źródło opisu: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1640,strona,…(?) źródło okładki: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1640,strona,…»

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
data wydania:
2011 (data przybliżona)

ISBN:
9788323331988

liczba stron:
250

słowa kluczowe:
psychiatria , psychoterapia , postmodernizm

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski