Ebooki

Bogusław Pacek – Oddziały specjalne Żandarmerii Wojskowej

Autor opisuje historię oddziałów specjalnych Żandarmerii Wojskowej, ich formowania, szkolenia, wyposażania, a także ich udział w misjach stabilizacyjnych w Iraku, Afganistanie i Kongo.

„Przypomina sobie, jakie kłody rzucano mi pod nogi, gdy tworzyłem GROM i poprosiłem zrzeszonych w Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych komandosów, aby zgłosili się do generała Packa jako instruktorzy. Zaimponował mi zapał Generała, ale najbardziej zaimponowali mi jego żołnierze, gdy po raz pierwszy zobaczyłem ich podczas ćwiczeń.”

Twórca i były dowódca GROM-u gen. bryg. Sławomir Petelicki

„Nie znam inne formacji, która w dwa lata po rozpoczęciu formowania byłaby w stanie zrealizować w tak znakomity sposób prestiżową dla Polski misję w Kongu, jak uczynili to komandosi w szkarłatnych beretach. To efekt ciężkiej pracy dowódców, zwłaszcza gen. Bogusława Packa przełamującego bariery niemożności, żołnierzy oraz przemyślanej koncepcji tworzenia i szkolenia tych elitarnych jednostek.”

Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, były dowódca GROM-u gen. bryg. Roman Polko.   źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=2573

Wydawnictwo:
Bellona
data wydania:
18 czerwca 2007

ISBN:
9788311107458

liczba stron:
256

słowa kluczowe:
Żandarmeria , wojna , wojsko , oddział specjalny , monografia

kategoria:
militaria, wojskowość

język:
polski

Dodaj komentarz