Inne

Caitlin Kittredge – Żelazny cierń

Steampunk + dystopia. Wielki Cthulhu poleca(łby. Gdyby mówił). Niezwykła seria łącząca w sobie elementy science-fiction, antyutopii i przebogatej mitologii Lovecrafta.

W świecie maszyn, parowych silników i potężnych mostów, Aoife (EE-fah) czeka, aż nekrowirus, który przemienił w szaleńców jej najbliższą rodzinę, dosięgnie także i ją. Nie ma ucieczki przed śmiertelną chorobą… Póki jednak Aoife może samodzielnie myśleć, póki krew w jej żyłach płynie, dziewczyna uczy się wymarzonego fachu w szkole inżynierów.

Pewnego dnia Aoife dostaje list od brata, w którym ten prosi ją o pomoc. Conrad uciekł z domu zaraz po szesnastych urodzinach i słuch po nim zaginął. Dziewczyna, w towarzystwie przyjaciela, Cala oraz dziwnego przewodnika, Deana, wyrusza do domu swego ojca, jedynego miejsca, do którego mógł udać się Conrad, gdy porzucił pogrążającą się w szaleństwie rodzinę. Niebezpieczna wyprawa przynosi Aoife wiedzę. Wiedzę, której posiąść nie powinna i która ściąga na nią śmiertelne niebezpieczeństwo.   źródło opisu: www.wydawnictwo-jaguar.pl źródło okładki: www.wydawnictwo-jaguar.pl

Wydawnictwo:
Jaguar
tytuł oryginału:
The Iron Thorn

data wydania:
4 kwietnia 2012

ISBN:
9788376861098

liczba stron:
456

słowa kluczowe:
antyutopia , maszyny , steampunk

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 5556 razy od 20.06.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz