w

Cinda Williams Chima – Dziedzic Smoka

Konstytucja, która miała zapobiegać wojnom między czarodziejami, została skradziona i Trinity musi się przygotować na możliwy atak. Każdy robi to, co potrafi najlepiej: Seph monitoruje Wajdlotmury, Jack i Ellen szkolą armię duchów, nawet niemagiczni Will i Fitch podkładają miny wzdłuż muru obronnego. Jason Haley natomiast czuje się nikomu niepotrzebny. Może nie jest najpotężniejszym czarodziejem w Trinity, lecz gotów jest walczyć w obronie swoich przyjaciół.

Wszystko się zmienia, gdy Jason znajduje ukryty w jaskini potężny talizman – ogromny opal zwany Smoczym Sercem. Między kamieniem a chłopcem rodzi się niezwykła więź i Jason zaczyna wierzyć w to, że stać go na więcej, niż można by przypuszczać.

Kiedy dochodzi do decydującego starcia, w miasteczku, będącym niegdyś azylem dla obdarzonych mocą, rozpętuje się piekło. Mając tak wiele do stracenia, o co zechcą walczyć mieszkańcy Trinity i ile będą w stanie poświęcić?   źródło opisu: http://www.galeriaksiazki.pl/dziedzic-smoka-kronik…(?) źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl/dziedzic-smoka-kronik…»

Wydawnictwo:
Galeria Książki
tytuł oryginału:
The Dragon Heir

data wydania:
5 marca 2014

ISBN:
9788364297182

liczba stron:
552

słowa kluczowe:
czarodzieje , smoki , literatura amerykańska , magia , talizman , dziedzic ,

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski