Ebooki

Cornelia Funke – Atramentowa krew

Od czasu wydarzeń opisanych w „Atramentowym sercu” minął już rok. Postacie, które wyszły ze stronic tej książki, na zawsze odmieniły życie Meggie. Smolipaluch jest chory z tęsknoty za utraconym światem powieści, z którego przybył. Kiedy spotyka poetę oszusta, obdarzonego magiczną mocą przeniesienia go tam z powrotem, porzuca swego młodego ucznia Farida i zanurza się w Atramentowym Świecie, w krainie swojej przeszłości.

Zrozpaczony Farid udaje się na poszukiwanie Meggie i wkrótce oboje znajdują sposób, by także przeniknąć do książki. Spotykają tam Fenoglia, autora „Atramentowego serca”, który żyje obecnie w świecie swojej powieści. Przekonuje się jednak, że wszystko się zmieniło, a jego historia zmierza ku mrocznemu zakończeniu, którego wcale nie planował.

Czy Meggie, Farid i Fenoglio zdołają usunąć całe zło z zaczarowanego świata, angażując w tę sprawę rywalizujących książąt i zbójców?

„Atramentowa krew” to pasjonująca druga część trylogii o Atramentowym Świecie, która trafiła już na listy bestsellerów i została entuzjastycznie przyjęta przez krytykę.   źródło opisu: [Egmont, 2006]

Wydawnictwo:
Egmont Polska
tytuł oryginału:
Tintenblut

data wydania:
22 września 2006

ISBN:
8323784124

liczba stron:
640

słowa kluczowe:
fantasy , atrament

kategoria:
literatura młodzieżowa

język:
polski

Wpis wyświetlony 3653 razy od 09.02.2023. Użytkownicy najczęściej szukali pliku epub i mobi.

Dodaj komentarz