Czesław Jura – Bezkręgowce. Podstawy morfologii funkcjonalnej, systematyki i filogenezy

Bezkręgowce mają istotny wpływ na wszystkie łańcuchy troficzne w naturze, na gospodarkę i zdrowie człowieka. Pięknem kształtów, kolorów, różnorodnością zachowań dostarczają wielu przeżyć estetycznych. Autor w sposób łatwy, zrozumiały, za pomocą opisów, rycin i fotografii omawia wszystkie grupy bezkręgowców, w ujęciu systematycznym. Informuje o rozsiedleniu, sposobach życia, budowie, funkcji, rozmnażaniu i rozwoju bezkręgowców, pochodzeniu, a także znaczeniu w naturze i dla człowieka. Wiadomości te przenikają się nawzajem i dają wyważony obraz każdej jednostki systematycznej tak, aby czytelnik widział bezkręgowce jako twory ewolucji reagujące na warunki środowiska.

Książka zawiera pełną wiedzę o bezkręgowcach, gdyż w ostatniej chwili umieszczono opis bezkręgowców, które odkryto w drugiej połowie 1995 roku, a były tak odmienne od dotychczas poznanych, że nadano im rangę typu: lejkobębce – Cicliophora.

Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów biologii uniwersytetów, uczelni rolniczych, pedagogicznych, ochrony środowiska oraz do nauczycieli i licealistów z klas o profilu przyrodniczym, a także do wszystkich, którzy mogą się zetknąć z bezkręgowcami w literaturze, nauce, prowadzeniu badań, działalności gospodarczej, ochronie zdrowia oraz środowiska.   źródło opisu: http://www.matras.pl/bezkregowce-podstawy-morfolog…(?)

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
data wydania:
2007 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-01-14595-8

liczba stron:
863

słowa kluczowe:
bezkręgowce , biologia , filogeneza , morfologia , owady , pasożyty

kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

język:
polski