Danuta Gryka – Reszta świata

Danuta Gryka – urodzona w 1975 roku w Poznaniu. Rehabilitantka. Mieszka i pracuje w Szkocji. Entuzjastka niskobudżetowych (ach, ten Poznań … ach, ta Szkocja … ) podróży z plecakiem. Razem z mężem była na pięciu kontynentach. Po dziewięciu miesiącach pracy w Irlandii drugie tyle spędziła w Azji, co zaowocowało pierwszą „Książką o pięknej podróży”. Marzenie o podróży dookoła świata ziściło się podczas następnej wyprawy w latach 2009-2010.
Podróż dookoła świata trwa dalej. Z Nowej Zelandii na Wyspę Wielkanocną. Tam spełnia się marzenie Autorki wypowiedziane w poprzedniej książce „Pół świata z plecakiem i mężem”. Z wyspy na stały ląd, czyli do Chile. Jazda na południe. Zimna Patagonia – koniec świata, czyli Ziemia Ognista. Dalej się nie da, więc z powrotem na północ. Paragwaj, Boliwia, Peru, plantacje bananów w Ekwadorze, na koniec jeszcze do Meksyku i na Kubę. A dokąd teraz? No właśnie – “dokąd teraz?” to kłopot tych, którzy objechali już świat dookoła.
Wojciech Cejrowski   źródło opisu: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/ źródło okładki: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/

Wydawnictwo:
Bernardinum
data wydania:
30 maja 2014

ISBN:
9788378233770

liczba stron:
304

słowa kluczowe:
literatura polska , reportaż , wspomnienia

kategoria:
Literatura podróżnicza

język:
polski