Ebooki

Dariusz Rekosz – Mors, Pinky i Zagadka Ludolfiny

Kolejne niezwykłe przygody szkolnych detektywów!

Szkolni detektywi – Mors i Pinky – podejmują kolejne szalenie ryzykowne wyzwanie. W tajemniczych okolicznościach w szkole zaczynają ginąć telefony komórkowe. Mors i Pinky w tajemnicy przed dorosłymi próbują ująć złoczyńcę, zanim do akcji wkroczy policja.

Ruszaj razem z nimi i rozszyfruj zagadkę Ludolfiny. Gra właśnie się rozpoczęła!

Leszek Morszol (pseudonim: Mors) to piegowaty miłośnik nauk ścisłych, starych komiksów i lodów czekoladowych. Kiedyś chciał być Hanem Solo z „Gwiezdnych Wojen”, teraz marzy, by zostać najlepszym detektywem na świecie. Alicja Pankiewicz (pseudonim: Pinky) ma długie blond włosy i uwielbia różowe ciuchy. Lubi zagadki matematyczne oraz podróże. Widzi i słyszy dużo więcej niż inni – i potrafi zrobić z tego użytek.

Dariusz Rekosz (ur. 1970). Jest Pierwszym Honorowym Ambasadorem Literatury dla Dzieci i Młodzieży w ramach kampanii promującej polską literaturę dziecięcą wśród emigracji. Swoją przygodę z literaturą rozpoczął w 2005 roku, tworząc serię przygód o szkolnych detektywach. Znany również z anteny radiowej jako autor słuchowisk dla najmłodszych. Jego trzy największe pasje to „Gwiezdne Wojny”, piłka nożna oraz… gotowanie.   źródło opisu: [Prószyński i S-ka, 2009]

Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
data wydania:
21 maja 2009

ISBN:
9788376481340

liczba stron:
208

słowa kluczowe:
detektywistyczna , przygodowa

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 6331 razy od 25.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz