Inne

David Weber – Schizmą rozdarci

W ciągu dziewięciu wieków od założenia nowego świata Kościół Boga Oczekiwanego stał się jedynym strażnikiem ludzkich dusz. Rządzi żelazną ręką planetą zwaną Schronieniem. Inkwizycja z kolei ma zadanie tłumić wszelką krytykę w zarodku, co czyni skutecznie, odkąd krytykę Kościoła ogłoszono grzechem śmiertelnym.
Dochodzi jednak do sytuacji gdy Grupa Czworga – ludzie, którzy uzurpują sobie przewodzenie Świątyni – napotyka opór. Wyspiarskie królestwo Charisu nie uznaje ich władzy. Kościół Charisu nie ma zamiaru dłużej znosić przypadków nadużywania władzy i radosnego skazywania całych narodów na zniszczenie ogniem i mieczem. Charis zwyciężył w pierwszej rozgrywce z atakującymi siłami Kościoła i przygotowuje się do zbrojnej odpowiedzi. Jednakże nie wszyscy z tych, którzy popierają Kościół, są skorumpowani, a Grupa Czworga chętnie wykorzystuje wiarę i ufność ich nieskalanych dusz, aby osiągnąć własne cyniczne cele.
Rękawica została rzucona i Schronieniu grozi otwarta wojna religijna – najgorsza ze wszystkich wojen.źródło opisu: http://www.esensja.pl/ksiazka/ksiazki/obiekt.html?…(?) źródło okładki: http://www.esensja.pl/ksiazka/ksiazki/obiekt.html?…»

Wydawnictwo:
Rebis
Tytuł oryginału:
By Schism Rent Asunder
Data wydania:
kwiecień 2011 (data przybliżona)
ISBN:
9788375100471
Liczba stron:
736
Słowa kluczowe:
schizma , chrześcijaństwo , rozłam
Kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction
Język:
polski

Dodaj komentarz