Dorota Werbińska – Dylematy etyczne nauczycieli języków obcych
Dylematy etyczne nauczycieli jezyków obcych
Zagadnienia omawiane w książce:
– Czy w dobie nauczania komunikacyjnego nie można wymagać od uczniów nauczenia się list słówek, jeżeli wierzy się w skuteczność takiego uczenia się słownictwa?
– Co robić, gdy uczeń ściąga?
– Czy można udzielać lekcji prywatnych z języka obcego własnym uczniom wiedząc, że nie ma innego nauczyciela w naszej miejscowości?
– Czy można przeciwstawić się dyrektorowi, gdy ten prosi o kolejne przetłumaczenie tekstu niezwiązanego z pracą nauczyciela?
– Co zrobić, gdy uczeń obdaruje nauczyciela kosztownym prezentem?
– Czy zwrócić uwagę koledze z pracy, który przepisał nasz pomysł przypadku zawodowego i wykorzystał jako swój w procedurze awansu na kolejny stopień zawodowy?
Większość problemów tego typu ociera się o kwestie etyki i sprawiedliwości. Każdy z nich można rozwiązać na kilka sposobów. Rzadko są jednak podejmowane w literaturze fachowej dla nauczycieli języków obcych. Zasadniczym celem tej książki jest zwrócenie uwagi Czytelnika, zwłaszcza na starcie kariery zawodowej, na obecność niektórych aspektów i dylematów etycznych występujących w jego codziennej pracy. źródło opisu: http://www.fraszka.edu.pl/sklep/index.php?p=produc…(?) źródło okładki: http://www.fraszka.edu.pl/sklep/index.php?p=produc…»
- Wydawnictwo:
- Fraszka Edukacyjna
- data wydania:
- 2009 (data przybliżona)
- ISBN:
- 9788361309246
- liczba stron:
- 172
- słowa kluczowe:
- nauczyciel , języki obce , szkoła
- kategoria:
- językoznawstwo, nauka o literaturze
- język:
- polski