w

dr Gerhard Liebig – Łatwe pszczelarstwo

„Einfach Imkern: Leitfaden zum Bienen halten” Gerharda Liebiga to vademecum wiedzy pszczelarskiej w pigułce. Publikacja od lat cieszy się popularnością zarówno wśród początkujących, jak i zaawansowanych pszczelarzy.

Autor, posługując się prostym językiem oraz przykładami z własnego doświadczenia i z własnej pasieki, krok po kroku opisuje, jak zacząć przygodę z pszczelarzeniem, jak dbać o pszczoły w ciągu całego roku i jak pozyskiwać produkty pszczele z troską o ich jakość.

“Łatwe pszczelarstwo” to książka, którą naprawdę warto przeczytać. Zawiera wszystkie niezbędne informacje podstawowe oraz wiele przydatnych porad, z których może skorzystać każdy, i ten, kto prowadzi pasiekę od lat, i ten, kto dopiero planuje ją założyć – mówi Sławomir Estkowski, prezes Fideli Sp. z o.o., wydawca publikacji w polskiej wersji językowej.
W książce znajdziemy zarówno niezbędne podstawy na temat biologii pszczół i roli poszczególnych osobników pszczelich w ulu, szczegółowe opisy chorób pszczół czy wiadomości na temat charakterystyki miodu, jak też z życia wzięte porady, które pozwolą założyć pasiekę (wybór lokalizacji, koszty, wybór pszczół, wybór uli i ramek etc.) i prowadzić ją w zgodzie z najlepszymi praktykami (przegląd wiosenny, jesienny i zimowy, przygotowanie do zimowli, prace w sezonie letnim, higiena i zwalczanie chorób pszczół, karmienie, miodobranie, gromadzenie i przechowywanie miodu).   źródło opisu: Fideli Sp. z.o. źródło okładki: Fideli Sp. z.o.o.

Wydawnictwo:
Fideli Sp. z o.o.
tytuł oryginału:
Einfach Imkern: Leitfaden zum Bienen halten

data wydania:
2016 (data przybliżona)

ISBN:
9788394213305

liczba stron:
341

słowa kluczowe:
pszczoły , pszczelarstwo , pożytki , miododajne , ule ,

kategoria:
poradniki

język:
polski