Ebooki

Edward Saulicz – Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci

Barbara Zukunft-Huber jest fizjoterapeutką z dodatkowymi kwalifikacjami w zakresie terapii metodą Bobathów, Vojty, Castillo-Moralesa, terapii manualnej, terapii wg Brunkow, terapii kraniosakralnej. Wykorzystuje również teorie pedagogiczne Montessoriego. Od 1977 pracuje jako niezależna fizjoterapeutka w Biberach. Opracowała trójpłaszczyznową manualną terapię stopy opartą na neurofizjologicznych zasadach. Od wielu lat za pomocą tej metody skutecznie leczy różne deformacje stóp u niemowląt i dzieci. Wśród ortopedów i rodziców jej sposób terapii cieszy się dużym uznaniem. Prowadzi regularne kursy na temat opracowanego przez siebie sposobu terapii. Ponadto jest autorką książek oraz licznych publikacji w fachowych czasopismach.

Książka Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci jest skierowana do fizjoterapeutów, ortopedów, rehabilitantów, pediatrów oraz rodziców.

„Pani Zukunft-Huber z dużym zaangażowaniem i, co z uznaniem należy podkreślić, z głęboką wiedzą dotyczącą nie tylko terapii stóp, postawiła przed sobą ambitne i ważne zadanie, by w pełni i z wszystkimi detalami przedstawić możliwości wykorzystania opracowanej przez siebie trójpłaszczyznowej manualnej terapii w korekcji dziecięcych wad stóp.

Autorka, wychodząc z neurofizjologicznych rozważań związanych z rozwojem stopy i rozwojem ruchowym niemowląt, przedstawiła diagnostykę i podstawy swojej terapii. Wskazała, że deformacji stóp nie można rozpatrywać oddzielnie i w sposób izolowany poddawać terapii, lecz w kontekście całego łańcucha biokinematycznego. Na podstawie bogato ilustrowanych przykładów zostały przybliżone rózne schorzenia i w szczegółach opisane sposoby terapii i, co godne podkreślenia, zrozumiale wyjaśnione jej założenia.

Dodatkowo w opracowaniu przedstawiono terapię stopy końskiej, spastycznej stopy płasko-koślawej z wykorzystaniem ortezy obręczowej reponującej kość piętową wg Baise’a oraz przestrzennej ortezy Nancy-Hyltona.”   źródło opisu: http://www.medicon.pl/trojplaszczyznowa-manualna-t…(?) źródło okładki: http://www.medicon.pl/trojplaszczyznowa-manualna-t…»

Wydawnictwo:
Edra Urban & Partner
data wydania:
26 marca 2013

ISBN:
9788376098104

liczba stron:
276

kategoria:
zdrowie, medycyna

język:
polski

Wpis wyświetlony 1721 razy od 25.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz