Biznes i finanse

Edwin Mansfield – Podstawy mikroekonomii

Podstawowy kurs zasad makroekonomii i mikroekonomii to abecadło każdego menedżera. Kurs taki pozwala studentom i menedżerom poznać wiele tematów i technik niezbędnych w dalszym kształceniu w dziedzinie biznesu i ekonomii, oraz odpowiedzialnie podejmować decyzje jako prywatnym obywatelom.
Ekonomia, chociaż dla wielu studentów przedmiot niełatwy, nie jest też przedmiotem ani tak trudnym, ani tak suchym, jak to się czasami wydaje. Wielu praktyków nauczania twierdzi, że kluczem do ciekawego wykładu jest dostarczenie studentom bogatego oraz interesującego materiału ilustrującego wykładane zasady i sprawdzającego ich zrozumienie, a także umieszczającego je w kontekście podejmowania interesujących z punktu widzenia studentów decyzji o charakterze politycznym i biznesowym. Ów punkt widzenia, legł u podstaw tych nowych książek.
To co różni te książki od innych, to fakt, że większa część materiału została w nich poświęcona różnorodnym pytaniom i testom, aby studenci mogli określić swoje postępy w nauce oraz rozpoznać, z czym mają jeszcze problemy. Wiele rozdziałów koncentruje aktywność czytelników na zastosowaniu materiału, który przyswoili sobie w poprzednich częściach książek. Tytuły tych rozdziałów brzmią: „Ekonomia na szklanki, puszki, lub beczki”, „Bez prądu nie ma nowoczesnej cywilizacji”, „W dzisiejszych czasach Henry Ford nie poznałby branży motoryzacyjnej”, „Praca kobiety nigdy nie ma końca”, oraz „Czy zanieczyszczenie środowiska pozbawi nas kawioru?”. Oprócz tego wszystkie rozdziały są tak skonstruowane aby czytelnik mógł praktycznie stosować ekonomię, a nie tylko o niej czytać.
Książki te zostały opracowane tak, aby można z nich było korzystać w formie uzupełnienia standardowych podręczników, lub niezależnie od nich. Uwzględniając potrzeby osób, które nie będą studiować innych podręczników, starano się omówić standardowe tematy. Zadbano o zwięzłość wykładu, a przy tym opracowano podstawy teorii makro- i mikroekonomii w sposób odpowiadający programom wielu kursów wprowadzających w tę dziedzinę.   źródło opisu: http://www.placet.pl/ źródło okładki: http://www.placet.pl/

Wydawnictwo:
Placet
tytuł oryginału:
Essential Microeconomics

data wydania:
2002 (data przybliżona)

ISBN:
8385428747

liczba stron:
520

słowa kluczowe:
mikroekonomia

kategoria:
biznes, finanse

język:
polski

Wpis wyświetlony 3959 razy od 04.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz