Ebooki

Elton John – Miłość jest lekarstwem. O życiu, pomaganiu i stracie.

Umierający chłopiec. Egocentryczna gwiazda. Piękna, osobista opowieść o przemianie i nadziei.

„Trudno sobie nawet wyobrazić, jak żałosnym byłem wtedy dupkiem” – tak surowo, z perspektywy lat, ocenia samego siebie jeden z największych muzyków wszech czasów. W najtrudniejszym okresie swego życia poznał Ryana White’a. Zarażony w wyniku transfuzji krwi, wykluczony ze społeczeństwa chłopiec oraz uzależniony od narkotyków, alkoholu i przygodnego seksu gwiazdor: ich spotkanie zmieniło wszystko.

Kiedy choroba zabrała Ryana, a także Freddiego Mercury’ego i wielu innych przyjaciół Eltona Johna, ten bez reszty poświęcił się działalności dobroczynnej. Stał się inspiracją dla księżnej Diany, Michaela Jacksona, Elizabeth Taylor i setek tysięcy innych osób, które tak jak on starały się pomagać chorym, biednym i odtrąconym.

Wzruszająca i inspirująca książka o życiu i umieraniu, uprzedzeniach i przełamywaniu barier, empatii i niechęci. Bardzo osobista historia życia wspaniałego artysty i po prostu dobrego człowieka.

Absolutny bestseller! Emocjonalny przekaz sprawia, że Miłość jest lekarstwem czyta się z zapartym tchem. To jedna z najlepszych książek o AIDS, jakie znam. Każdy powinien ją przeczytać.
– Jolanta Kwaśniewska

Mój przyjaciel Elton poruszył nasze serca nie tylko dzięki swojej muzyce, ale także za sprawą niezliczonych ludzkich istnień, które udało się ocalić dzięki działalności jego fundacji. Ta wspaniała książka daje nadzieję.
– Bill Clintonźródło opisu: http://www.wsqn.pl/ksiazki/milosc-jest-lekarstwem-…(?) źródło okładki: http://www.wsqn.pl/ksiazki/milosc-jest-lekarstwem-…»

Wydawnictwo:
Sine Qua Non
Tytuł oryginału:
Love is the cure: On life, loss and the end of AIDS
Data wydania:
22 października 2014
ISBN:
9788379241569
Liczba stron:
272
Słowa kluczowe:
Elton John , autobiografia ,
Kategoria:
biografia/autobiografia/pamiętnik
Język:
polski

Dodaj komentarz