literatura faktu

Elżbieta Ruman – Dotyk Nieba. Współczesne cuda za wstawiennictwem świętych

Cuda dzieją się wokół nas… Każdego dnia Niebo, wsłuchawszy się w nasze prośby i modlitwy, może wkroczyć w nasze życie i cudownie je odmienić. Nasi polscy błogosławieni i święci, których tak wielu wydała Polska na przestrzeni wieków, z miłością przychodzą ku nam wkraczając w naszą codzienność, nasze troski i nieszczęścia, niosąc ludziom niebiańską, cudowną pomoc i ukojenie.

Udowadnia to autorka, Elżbieta Ruman, która przemierza Polskę i dokumentuje owe fakty. Bohaterowie opisanych w książce historii opowiedzą nam o – nieraz bardzo zdumiewających, ale jak najbardziej cudownych i udokumentowanych ingerencjach Nieba w swoim życiu.

Zaświadczą nam o tym na przykład mieszkańcy niewielkiej Lipnicy, skąd wywodził się św. Szymon, nasz XV-wieczny święty, zaświadczy rodzina państwa Gawlików z Wilamowic, wdzięczna za pomoc św. arcybiskupowi Józefowi Bilczewskiemu, zaświadczą również małżeństwa i rodziny, które modliły się o wstawiennictwo do naszego wielkiego rodaka, Sługi Bożego Jana Pawła II. Te i wiele innych opisanych tu historii dowodzą, że Niebo jest blisko nas, a Jego cudowny dotyk jest zawsze odpowiedzią na nasze prośby…   źródło opisu: Fronda, 2010 źródło okładki: http://www.wydawnictwofronda.pl/wp-content/uploads…»

Wydawnictwo:
Fronda
data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
9788362268320

liczba stron:
418

słowa kluczowe:
cuda , Jan Paweł II

kategoria:
literatura faktu

język:
polski

Wpis wyświetlony 8834 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz