Ewa Noga – Stare i nowe zabawy podwórkowe
„Obecnie dzieci poświęcają swój czas TV i komputerom, co negatywnie wpływa na koncentrację, pamięć, samodzielne myślenie i nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami. Siedzący tryb życia (preferencje statycznych zainteresowań) hamuje tak naturalną w tym wieku potrzebę ruchu.
Jak rozwijać uczucia dziecka, jego pozytywne nastawienie do innych, jego gotowość do współpracy, zdolność do szybkich i właściwych reakcji, jego wyobraźnię?
Odpowiedzią na te pytania jest niniejsza publikacja, którą kierujemy do szerokiego grona nauczycieli kształcenia zintegrowanego, wychowania fizycznego, wychowawców, pedagogów, organizatorów czasu wolnego, pracowników świetlic, placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów kultury.
Zebrałyśmy 116 gier i zabaw, które ułatwiają nawiązanie pierwszego kontaktu, ćwiczą koncentrację, refleks i spostrzegawczość, rozwijają wyobraźnię oraz uczą współdziałania. Pracując z małą lub dużą grupą w różnym wieku, można je wykorzystać zarówno na dworze, jak i w sali, przy minimalnej ilości materiałów”.
(fragm. wstępu) źródło opisu: Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, 2003. źródło okładki: http://klanza.eu/
- Wydawnictwo:
- Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA
- data wydania:
- 2003 (data przybliżona)
- ISBN:
- 83-88644-12-2
- liczba stron:
- 52
- słowa kluczowe:
- klanza , pedagogika zabawy , zabawy , zabawy podwórkowe
- kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- język:
- polski