w

Ewa Noga – Stare i nowe zabawy podwórkowe

„Obecnie dzieci poświęcają swój czas TV i komputerom, co negatywnie wpływa na koncentrację, pamięć, samodzielne myślenie i nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami. Siedzący tryb życia (preferencje statycznych zainteresowań) hamuje tak naturalną w tym wieku potrzebę ruchu.

Jak rozwijać uczucia dziecka, jego pozytywne nastawienie do innych, jego gotowość do współpracy, zdolność do szybkich i właściwych reakcji, jego wyobraźnię?

Odpowiedzią na te pytania jest niniejsza publikacja, którą kierujemy do szerokiego grona nauczycieli kształcenia zintegrowanego, wychowania fizycznego, wychowawców, pedagogów, organizatorów czasu wolnego, pracowników świetlic, placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów kultury.

Zebrałyśmy 116 gier i zabaw, które ułatwiają nawiązanie pierwszego kontaktu, ćwiczą koncentrację, refleks i spostrzegawczość, rozwijają wyobraźnię oraz uczą współdziałania. Pracując z małą lub dużą grupą w różnym wieku, można je wykorzystać zarówno na dworze, jak i w sali, przy minimalnej ilości materiałów”.

(fragm. wstępu)   źródło opisu: Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, 2003. źródło okładki: http://klanza.eu/

Wydawnictwo:
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA
data wydania:
2003 (data przybliżona)

ISBN:
83-88644-12-2

liczba stron:
52

słowa kluczowe:
klanza , pedagogika zabawy , zabawy , zabawy podwórkowe

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski