Ebooki

Fábio Sasso – Abduzeedo. Inspirujący przewodnik po świecie grafiki

Gdy brazylijski grafik Fábio Sasso stworzył Abduzeedo, powołał do życia jedno z najpopularniejszych w świecie grafiki źródeł inspiracji, porad i tutoriali. Dziś Sasso, wraz z zespołem grafików i opiekunów Abduzeedo, przedstawia wszechstronny przewodnik po współczesnym dizajnie. Tekst ten stanowi gruntowne wprowadzenie do siedmiu najważniejszych, dominujących dziś stylów w grafice. Poprowadzi Cię od sztuki abstrakcyjnej, stylu retro i ilustracji, przez meandry manipulacji fotografią i opisy efektów świetlnych, aż do sztuki wektorowej i neosurrealizmu.

Ta książka to niezwykłe kompendium wiedzy. Każdy rozdział ma taką samą strukturę i poświęcony jest osobnemu kierunkowi w grafice. Autor zaczyna od opisu samego stylu oraz technik charakterystycznych dla niego, a następnie wprowadza Czytelnika do galerii inspirujących obrazów. Kolejny stopień wtajemniczenia to wywiad z wybitnym artystą określającym się jako zwolennik danego nurtu i tworzącym wspaniałe projekty. Ostatni punkt każdego rozdziału to samouczek, krok po kroku przedstawiający techniki tworzenia grafik z wykorzystaniem Photoshopa i Illustratora.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy szukasz inspiracji, aby jeszcze bardziej rozwinąć swój warsztat graficzny, dzięki tej książce poznasz podstawy obowiązujących dziś nurtów w grafice. Znajdziesz tu inspirację, która pozwoli Ci oderwać się od dotychczasowej rutyny i wypróbować nowe techniki pracy. Porady autora zmienią Twoje spojrzenie na grafikę komputerową i dizajn!   źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/abduzeedo-inspirujacy-prz…(?) źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/abduzeedo-inspirujacy-prz…»

Wydawnictwo:
Helion
tytuł oryginału:
Abduzeedo Inspiration Guide for Designers

data wydania:
marzec 2012 (data przybliżona)

ISBN:
9788324636662

liczba stron:
216

słowa kluczowe:
grafika , ilustracja , fotografia

kategoria:
Literatura popularnonaukowa

język:
polski

Wpis wyświetlony 2456 razy od 29.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz