Ebooki

Franciszek (papież) – Encyklika LUMEN FIDEI. O wierze

LUMEN FIDEI – ŚWIATŁO WIARY to pierwsza encyklika Papieża Franciszka, której początkowy szkic nadał jego poprzednik Benedykt XVI, za co jest ,,mu głęboko wdzięczny i w duchu Chrystusowego braterstwa przejmuje jego cenne dzieło, dodając do tekstu kilka przemyśleń”. Papież, odwołując się do Biblii, Tradycji i nauczania Kościoła ukazuje wiarę jako ,,niezmierzony skarbi” otrzymany od Boga, wskazujący kierunek naszej wędrówki w czasie.
Ojciec Święty podkreśla indywidualny i społeczny wymiar wiary, który ubogaca wspólne życie. Dzięki temu można zrozumieć architekturę relacji ludzkich. ,,Wiara jest dobrem dla wszystkich, jest dobrem wspólnym, jej światło nie oświeca tylko wnętrza Kościoła i nie służy jedynie budowaniu wiecznego miasta w zaświatach. Pomaga nam ona budować nasze społeczności, tak by zmierzały ku przyszłości dającej nadzieję”.
Na zakończenie Encykliki Papież Franciszek w krótkiej modlitwie zawierza naszą wiarę Maryi, Matce Kościoła i prosi Ją, aby pomagała nam wzrastać w wierze i prowadziła do spotkania z Chrystusem.   źródło opisu: www.mwydawnictwo.pl źródło okładki: www.mwydawnictwo.pl

Wydawnictwo:
M
tytuł oryginału:
Lumen Fidei

data wydania:
5 lipca 2013

ISBN:
9788375956054

liczba stron:
80

słowa kluczowe:
encyklika , papież Franciszek

kategoria:
religia

język:
polski

Dodaj komentarz