Ebooki

Frank Miller – Sin City: Girlsy, gorzała i giwery

Mroczny kryminał. Drugi, według wydań polskich, tom o bohaterach – negatywnych i pozytywnych – żyjących w ponurym Mieście Grzechu. Projektem okładki i opracowaniem graficznym nowego wydania zajął się Chip Kidd.

Tym razem album składa się z jedenastu krótkich historyjek, z których część za główne bohaterki ma kobiety. Nie tylko piękne i seksowne, ale też bezwzględne.

Brutalna akcja, piękne kobiety, posępni mężczyźni i ciemne interesy to stałe, wykorzystywane wcześniej elementy, na jakich Frank Miller oparł scenariusze krótkich opowieści.

Autor zastosował w nich także pewien zabieg: mimo że opowieści z Sin City są czarno-białe, znalazło się tu także miejsce na kolor. Niektóre z postaci zostały w charakterystyczny sposób pokolorowane – w historii pt.: „Błękitnooka” główna bohaterka ma oczy i sukienkę w kolorze nieba, w „Laluni w czerwieni” główna postać ma czerwone usta i czerwoną suknię. Użycie koloru na tle mrocznej, czarnej kreski dało niezwykły efekt.   źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/miasto_grzechu/6_w2_tw źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/miasto_grzechu/6_w2_tw,okladka

Wydawnictwo:
Egmont Polska
tytuł oryginału:
Sin City: Booze, Broads & Bullets

data wydania:
2006 (data przybliżona)

ISBN:
8323728097

liczba stron:
152

słowa kluczowe:
komiks , sin city , noir

kategoria:
komiksy

język:
polski

Wpis wyświetlony 2668 razy od 04.08.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz