Frederick Phillips Brooks – Mityczny osobomiesiąc

Oto światowy bestseller o inżynierii oprogramowania – słynny zbiór esejów o tworzeniu wielkich systemów informatycznych.

Dlaczego taki tytuł? Autor dowodzi, że nie ma żadnej zależności – wbrew powszechnym opiniom – między funkcjonalnością ostatecznego produktu informatycznego i nakładem pracy na jego wytworzenie (mierzonym w osobomiesiącach). Omawia problemy pojawiające się na styku projektant -wykonawca. Pokazuje, jak ważne są precyzyjne specyfikacje i formalne definicje, dobrze zorganizowane spotkania i właściwa współpraca. Analizuje nakłady pracy na stworzenie systemu. Zwraca uwagę na koszty, na opracowanie dobrej dokumentacji, na konieczność uwzględnienia w pracach nad systemem jego późniejszych modyfikacji. Wielką wagę przywiązuje do zachowania koncepcyjnej jednorodności systemu. Jednym słowem, omawia cały proces tworzenia systemu – od opracowania koncepcji do sporządzenia dokumentacji i wdrożenia.

Można powiedzieć, że jest to książka o wielkich przedsięwzięciach intelektualnych, podejmowanych przez duże zespoły. Dotyka zatem tak ważnego dziś w zarządzaniu tematu, jak praca zespołowa. Wydawnictwa Naukowo-Techniczne wyrażają nadzieję, że przeczytanie jej sprawi przyjemność nie tylko studentom informatyki, programistom i projektantom systemów, ale też ekonomistom i menedżerom.   źródło opisu: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, 2000

Wydawnictwo:
Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
tytuł oryginału:
The Mythical Man-Month: Essays on Software Engineering

data wydania:
2000 (data przybliżona)

ISBN:
8320424674

liczba stron:
295

słowa kluczowe:
inżynieria oprogramowania , informatyka

kategoria:
popularnonaukowa

język:
polski