w

Geseko von Lüpke – Dawna mądrość na nowe czasy. Rozmowy z uzdrawiaczami i szamanami XXI wieku

W obliczu światowego kryzysu, po raz pierwszy w historii przedstawiciele prastarych mądrości zdecydowali podzielić się swą wiedzą z ludźmi Zachodu. Mędrcy ci nieustannie przekraczają granice dzielące tradycję i nowoczesność, oscylują między różnymi stanami świadomości i podróżują, często zaopatrzeni w laptopy, jako orędownicy dawnej mądrości po całej kuli ziemskiej. Geseko von Lüpke przeprowadził rozmowy z siedemnastoma spośród nich. Jego książka przytacza zapomniane dzisiaj, a wciąż aktualne prawdy, które mogą okazać się decydujące dla naszego (prze)życia.

“Książka ta jest nie tylko wyjątkowym zbiorem myśli żyjących dzisiaj szamanów, ma też wielką wartość historyczną. W czasach rosnącego globalnego zagrożenia ofiarowuje nam wypełnioną mądrościami “skrzynię skarbów”, z których mogą korzystać zarówno jednostki, jak i całe społeczeństwa. Współczesna nauka pomogła nam lepiej zrozumieć to, co nazywamy rzeczywistością. Przedstawione w tej książce podejście szamańskie sprawia, że możemy ją ‘poczuć'”.
Joanna Macy, filozofka ekologiczna, aktywistka

“W pewnym momencie nowoczesna cywilizacja zredukowała postrzeganą przez nas rzeczywistość do rzeczywistości rzeczy, po to, abyśmy mogli łatwiej ją pojąć i nad nią panować. Potrzebujemy szamańskich mądrości, takich jak te zebrane w tej książce, aby móc na nowo odnaleźć powiązanie z prawdziwą, żywą rzeczywistością. Bez tego powiązania pozbawiamy się korzeni i nie mamy wielkich szans na przyszłość. Musimy ten ‘większy’ świat odkryć na nowo, aby móc swobodnie oscylować między tym, co dotykalne, a tym, co prawdziwe i żywe”.
Hans-Peter Dürr, fizyk kwantowy, laureat Nagrody Nobla

“Książka, zawierająca rozmowy z szamanami z kulturowych kręgów pięciu kontynentów, oferuje nam fascynujący wgląd w prastare mądrości tych “podróżników” po różnych stanach świadomości. W czasach, w których pilnie potrzebujemy odnowienia obrazu świata, tak aby respektował jedność życia, rozpoznawał wzajemny związek wszelkich zjawisk i połączył nas ponownie z Ziemią, możemy się z tych ponadczasowych szamańskich mądrości nauczyć wielu cennych rzeczy”.
Fritjof Capra, fizyk atomowy, pisarz   źródło opisu: opis z okładki źródło okładki: www.czarnaowca.pl

Wydawnictwo:
Czarna Owca
data wydania:
2009 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7554-129-8

liczba stron:
388

słowa kluczowe:
szamanizm , antropologia

kategoria:
literatura faktu

język:
polski