w

Glen Charles Cook – Chodząc nędznymi ulicami

Na “Chodząc nędznymi ulicami” składają się mroczne opowiadania, zabierające czytelników do miejsc tyleż niesamowitych co podejrzanych. Posiadłości wampirów czy złej sławy zaułki ponurych miast pełne są niezwykłych, częstokroć bezwzględnych i okrutnych stworzeń, a każda historia ma swą krwawą zagadkę i ekscytujące rozwiązanie.

Ten zbiór to bez wyjątku opowiadania z nurtu urban fantasy, a zatem czytelnik odnajduje tu zarówno mocne wpływy horroru, jak i klasycznej powieści detektywistycznej. Gratka tak dla miłośników H.P. Lovecrafta i Anne Rice, jak i Raymonda Chandlera!

Niezapomniane przeżycia gwarantują tacy autorzy, jak Charlaine Harris, Patricia Briggs, Steven Saylor, Simon R. Green, Diana Gabaldon czy Conn Iggulden.

Redakcja: George’a R.R. Martin i Gardner Dozois.   źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 2012 źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h…»

Wydawnictwo:
Rebis
tytuł oryginału:
Down These Strange Streets

data wydania:
13 listopada 2012

ISBN:
9788375108217

liczba stron:
688

słowa kluczowe:
urban fantasy

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski