Grażyna Obrąpalska – Przystanek Kostaryka

Grażyna i Jacek Obrąpalscy zamieszkali w kostarykańskim Atenas w 2007 roku, opuścili je w 2010. Kupili działkę, zbudowali dom, założyli i pielęgnowali ogród. Zaprzyjaźnili się z sąsiadami. W nowych realiach uczyli się życia skutecznego. Nie tylko podziwiali Kordyliery z tarasu swego domu, ale też na śmierć i życie walczyli z prawami tropikalnej natury, wpadali w pułapki codzienności, doświadczyli, czym w praktyce jest pura vida.
Relacja Obrąpalskiej jest opowieścią bez złudzeń. Przedstawiając również migawki z wyjazdów do Nikaragui i Panamy, autorka posługuje się wyrazistą kreską, odkrywa wzajemne związki między sąsiadami – polityczne, ekonomiczne, kulturowe. Pisze jak ktoś, kto wie, że nie tak blisko do raju.
„Przystanek Kostaryka” to pierwsza pozycja wydawnictwa JanKa z serii książek-relacji, pisanych nie przez podróżników czy reporterów, lecz przez ludzi, którzy próbują żyć jak tubylcy, doświadczyć tego, co opisują.   źródło opisu: http://www.jankawydawnictwo.pl/nowosci.html źródło okładki: http://www.jankawydawnictwo.pl/nowosci.html#kostaryka

Wydawnictwo:
JanKa
data wydania:
3 lipca 2013

ISBN:
9788362247264

liczba stron:
208

słowa kluczowe:
Obrąpalska , Grażyna Obrąpalska , Przystanek Kostaryka

kategoria:
Literatura podróżnicza

język:
polski