Ebooki

Grzegorz Rosiński – Thorgal: Czarna Galera

Czwarty tom bestsellerowej serii fantasy o ostatnim potomku Ludu z Gwiazd, Thorgalu, żyjącym wśród średniowiecznych wikingów. Czarna Galera to początek trzytomowej podserii, opowiadającej o walce Thorgala z władcą wyspy Brek Zarith, Shardarem Potężnym.
Thorgal wraz z brzemienną żoną żyje spokojnie w nowym miejscu – wiosce zagubionej gdzieś na wybrzeżach Morza Północnego. Odłożył miecz, pomaga wieśniakom w żniwach, cieszy się ze zwykłego życia z dala od wojen i intryg. Ale bogowie upodobali go sobie jako bohatera walk ze złem, dlatego też i ta sielanka nie może trwać długo.
Pewnego dnia do wsi przybywają wojownicy władcy Brek Zarith. Szukają zbiega, który stanowi poważne zagrożenie dla władzy Shardara. Na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności zamiast uciekiniera pojmują Thorgala, którego zabierają na pokład „Czarnej Galery”, najszybszego okrętu floty wyspiarzy. Dopiero tutaj rozpoczną się prawdziwe kłopoty bohatera, gdyż dumną postawą rozsierdzi dowodzącego pościgową wyprawą księcia i dziedzica tronu Zarith…   źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

Wydawnictwo:
Egmont Polska
tytuł oryginału:
La Galère noire

data wydania:
2001 (data przybliżona)

ISBN:
8323711194

liczba stron:
48

słowa kluczowe:
Wikingowie , skandynawia , przygoda , fantasy

kategoria:
komiksy

język:
polski

Wpis wyświetlony 3473 razy od 31.07.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz