thriller/sensacja/kryminał

Imogen Robertson – Narzędzia piekła

Klimat jak z powieści Daphne du Maurier, tajemnica jak z Wichrowych Wzgórz w atmosferycznym thrillerze historycznym

Thornleigh Hall, wyniosłą siedzibę hrabiów Sussex, otacza ponura legenda, odkąd jej dziedzic zaginął, a ród, niegdyś znamienity, skarlał i podupadł?

Harriet Westerman, młoda właścicielka sąsiedniego majątku, znajduje okaleczone zwłoki, a przy nich rodowy pierścień Thornleighów. Czy są to doczesne szczątki zaginionego hrabiego?

Gabriel Crowther, ekscentryczny uczony-patolog, wydaje się jedynym, który potrafi potwierdzić jej podejrzenia. Jednak energia i temperament Harriet połączone z chłodną logiką i wiedzą Gabriela, mogą nie wystarczyć, by odkryć straszliwą tajemnicę i zapobiec kolejnym zbrodniom?

Od arystokratycznych salonów do XVIII-wiecznych prosektoriów, od londyńskich kawiarni i wiejskich gospód do wytwornych wiejskich posiadłości Imogen Robertson prowadzi swoich niezapomnianych, niekonwencjonalnych bohaterów tropem wielowarstwowej intrygi. Stylowy, atmosferyczny thriller historyczny Narzędzia piekła to debiut literacki brytyjskiej autorki, która w 2007 wygrała konkurs „Daily Telegraph” na najlepszą powieść.

[opis wydawcy]

Wydawnictwo:
Amber
Tytuł oryginału:
Instruments of Darkness
Data wydania:
28 kwietnia 2010
ISBN:
978-83-241-3653-7
Liczba stron:
400
Słowa kluczowe:
thriller historyczny
Kategoria:
thriller/sensacja/kryminał
Język:
polski

Dodaj komentarz