Ebooki

Iwona Chmielewska – Królestwo dziewczynki

Pełna baśniowych motywów opowieść o dojrzewaniu i budzącej się kobiecości, którą inicjuje ważny moment w życiu każdej dziewczynki – pierwsza miesiączka.

Długo wyczekiwana autorska książka Iwony Chmielewskiej, pierwotnie wydana w Korei. Wpisana na listę 100 najpiękniejszych książek świata w 4. edycji konkursu CJ Picture Book Award 2011. Wydanie specjalne (grzbiet oprawiony w materiał, złocone brzegi, papier Sora Matt).

„Mój dom jest pełen książek Iwony Chmielewskiej. W niektórych z nich polski tekst jest ręcznie dopisany przez autorkę ołówkiem na zagranicznym – koreańskim zazwyczaj – wydaniu. Spokojnym, w prawo pochylonym pismem. W „Królestwie dziewczynki” tych podpisów nie ma. Polski tekst dostałam na oddzielnej kartce, którą zgubiłam zaraz po tym, gdy pierwszy raz przeczytałam go moim dzieciom. Ale i tak od pierwszego czytania ta książka jest ukochaną książką mojego pięcioletniego syna. Przegląda ją często, potem patrzy na mnie i na swoją siostrę, potem znowu do książki, potem na mnie i na swoją siostrę, a potem mówi, że kobiety są po prostu czarodziejskie. Jesteśmy czarodziejskie, potwierdzam. Ale niektóre, jak Iwona, są też czarodziejkami. Cieszę się, że są książki, które pozwalają nam o tej podwójnej magii kobiecości pamiętać”. (Justyna Bargielska)   źródło opisu: http://entliczek.eu/index.php?page=shop.product_de…(?) źródło okładki: http://entliczek.eu/index.php?page=shop.product_de…»

Wydawnictwo:
Entliczek
data wydania:
maj 2014 (data przybliżona)

ISBN:
9788363156107

liczba stron:
44

słowa kluczowe:
picturebook , książka obrazkowa , dojrzewanie

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 4450 razy od 24.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz