w

Iwona Grzegorzewska – Dorastanie w rodzinach z problemem alkoholowym

Książka Iwony Grzegorzewskiej jest jedną z nielicznych, jak dotychczas, monografii opisujących warunki rozwoju dzieci i młodzieży z rodzin, w których uzależniony ojciec podjął leczenie. Autorka w sposób pogłębiony i systematyczny omawia wpływ abstynencji i trzeźwienia ojca alkoholika na przebieg realizacji zadań rozwojowych u dzieci wkraczających w okres dorastania.

Zebrany materiał empiryczny, zinterpretowany zgodnie z najnowszą wiedzą o psychopatologii rozwojowej dzieci i młodzieży, pozwala zweryfikować różne pozytywne oczekiwania co do wpływu zdrowiejących ojców na poziom realizacji zadań rozwojowych przez dziewczęta i chłopców w okresie adolescencji.

Na podkreślenie zasługuje indeterministyczny sposób myślenia Autorki o ścieżkach rozwoju. Świadomość zagrożeń i potencjału członków rodziny, która zmaga się z problemem uzależnienia, może pomóc w planowaniu efektywnej działalności profilaktycznej i terapeutycznej wobec nich.   źródło opisu: www.scholar.com.pl źródło okładki: www.scholar.com.pl

Wydawnictwo:
Scholar
data wydania:
2011 (data przybliżona)

ISBN:
9788373835108

liczba stron:
217

słowa kluczowe:
alkoholizm , dda

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski