Inne

Jacek Dukaj – Córka łupieżcy

Zuzanna Klajn w swe osiemnaste urodziny otrzymuje klucz do tajemnic zmarłego ojca-archeologa – i znajduje Miasto: odbicie wszystkich miast kiedykolwiek zbudowanych, przez ludzi i nie ludzi, w tym wszechświecie i poprzednich, skarbnicę wiedzy wszelkiej i pole zmagań między Potęgami.

Jakie sekrety Miasta odkrył ojciec Zuzanny? Czy możemy zamieszkać w domach bogów i pozostać ludźmi? Do którego świata należy sama Zuzanna, dziecko Miasta?

Czarnobrody grubas z małą dziewczynką na ramionach – wędrowali tymi alejami, pokazywał jej, nierozumiejącej, posągi nieludzkie i domy hermetyczne, zakazane pisma, niewidzialne malunki, straszne krajobrazy wszechświata.

Zapraszamy na spacer ulicami nieskończoności – do przedwiecznego miasta tajemnic.

Z oczyma szeroko rozwartymi i ustami niedomkniętymi, naprzeciw trzem słońcom, pięciu księżycom, równinom purpurowym, lodowym cmentarzom, dymom wulkanów, zorzom czarnym – i tym bezimiennym metropoliom starożytnym, ku którym Miasto bezustannie lgnie.   źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2009 źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
25 lutego 2009

ISBN:
9788308043059

liczba stron:
138

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 2368 razy od 19.06.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz