Biznes i finanse

Jan Lichtarski – Podstawy nauki o przedsiębiorstwie

Trudności w opisie, badaniu i interpretacji zagadnień dotyczących istoty (natury) przedsiębiorstwa, jego tworzenia i funkcjonowania czy też przekształcania wynikają także stąd, iż warunki (środowisko) działania przedsiębiorstwa ustawicznie (często dynamicznie – jak np. w okresie transformacji systemu gospodarczego w Polsce) się zmieniają, a zatem zmienia się też samo przedsiębiorstwo.
Niezależnie od trudności w rozwijaniu i porządkowaniu wiedzy o przedsiębiorstwie oraz w przekształcaniu jej w naukę, podejmowane w tym zakresie wysiłki należy uznać za wysoce pożyteczne z punktu widzenia zarówno rozwoju nauki, jak i praktyki gospodarczej. Są one także wielce przydatne z punktu widzenia potrzeb kształcenia ekonomistów i menedżerów.
Przedstawiana Czytelnikom, z każdym wydaniem zmieniana i uzupełniana o nowe treści, książka nie jest pozbawiona ambicji naukowych, choć jej głównym przeznaczeniem jest służenie (w roli podręcznika) nauczaniu zawartych w niej treści na różnych typach, formach i kierunkach studiów, zwłaszcza studiów ekonomicznych i menedżerskich.   źródło opisu: http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/modules.p…(?) źródło okładki: http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/modules.p…»

Wydawnictwo:
Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
data wydania:
2007 (data przybliżona)

ISBN:
9788370118709

liczba stron:
511

słowa kluczowe:
przedsiębiorstwo , nauka o organizacji , ekonomia

kategoria:
biznes, finanse

język:
polski

Dodaj komentarz