w

Javier Hervada – Prawo naturalne. Wprowadzenie

“W pewnym sensie jest to książka napisana pod prąd, a nawet dokonująca przewrotu, jednak w sposób pokojowy. Dość pozytywizmu, który jest jak rak trawiący naukę prawa. Dość relatywizmu, który prowadzi do zubożenia cywilizacji europejskiej. W niniejszej książce zawarto teorię prawa, a tym samym teorię sprawiedliwości, gdyż główną i podstawową ideą klasycznego realizmu prawniczego jest tożsamość prawa oraz tego, co sprawiedliwe. Znajduje się tu również pogłębione studium prawa naturalnego.

Prawo naturalne jest tym, co sprawiedliwe z natury, czymś należnym osobie ludzkiej ze względu na jej ontologiczną godność. Zatem prawo naturalne i godność człowieka – od poczęcia aż do śmierci – to uzupełniające się terminy. Przekonanie o istnieniu prawa naturalnego wynika z przekonania o istnieniu obiektywnej godności bytu ludzkiego, wymiarów czy też wartości absolutnych, niezależnych od subiektywnych opinii oraz odczuć. Jest przeciwieństwem skrajnego relatywizmu”.

Od Autora   źródło opisu: http://www.wydawnictwopetrus.pl/prawo-naturalne–w…(?) źródło okładki: http://www.wydawnictwopetrus.pl/prawo-naturalne–w…»

Wydawnictwo:
Petrus
tytuł oryginału:
brak tytułu oryginału

data wydania:
2011 (data przybliżona)

ISBN:
9788377201244

liczba stron:
193

słowa kluczowe:
Prawo , prawo naturalne , sprawiedliwość

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski