w

Jean Guichard – Psychologia orientacji i poradnictwa zawodowego

Prezentowana publikacja stanowi kompendium wiedzy dla osób zajmujących się poradnictwem, zwłaszcza poradnictwem zawodowym. Praca w sposób syntetyczny przedstawia konteksty, teorie i metody poradnictwa zawodowego. Podkreśla, że we współczesnym świecie konstruowanie projektu kariery nie może się ograniczać do planowania życia tylko w sferze zawodowej, gdyż ta sfera aktywności człowieka jest jedynie elementem złożonego procesu konstruowania tożsamości osobowej poszczególnych jednostek.
Celem książki jest dostarczenie zarówno praktykom zajmującym się poradnictwem zawodowym, jak i badaczom problemów psychologii oraz studentom syntezy problematyki psychologii poradnictwa zawodowego. Książka składa się z czterech rozdziałów. W pierwszym rozdziale szczegółowo opisano ramy, konteksty
i celowość poradnictwa zawodowego. Drugi rozdział porusza problematykę różnic indywidualnych w kontekście orientacji i poradnictwa zawodowego. W kolejnym rozdziale Czytelnik może zapoznać się z tematem konstruowania i rozwoju tożsamości osobowych i zawodowych, a w ostatniej części książki zanalizowano praktykę pomocy w poradnictwie zawodowym.   źródło opisu: http://www.impulsoficyna.com.pl/index.php?cat=kata…(?) źródło okładki: http://www.impulsoficyna.com.pl/index.php?cat=kata…»

Wydawnictwo:
Impuls
data wydania:
2005 (data przybliżona)

ISBN:
8373085645

liczba stron:
360

słowa kluczowe:
Psychologia , andragogika , poradnictwo zawodowe

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski