Jeffrey M. Smith – Nasiona kłamstwa. Czyli o łgarstwach przemysłu i rządów na temat żywności modyfikowanej genetycznie

Książka ujawnia, jak dokonywane przez przemysł manipulacje oraz zmowa rządów pozwalają na sprzedaż niebezpiecznej żywności zmodyfikowanej genetycznie (GMO).
Autor obnaża fałszowanie badań, według których spożywanie GMO jest zdrowe, wskazuje na związane z tym zagrożenia oraz przedstawia mechanizmy politycznego nacisku, mające na celu promowanie pożywienia groźnego dla naszego zdrowia i życia.

Każdy rozdział to kryminalna opowieść o sensacyjnym wątku

* Przekupywanie naukowców i ich zastraszanie. W tajemniczy znikające dowody. Fałszowanie i pomijanie danych.
* Urzędnicy państwowi pozbawieni uprawnień i zwalniani ze stanowisk za usiłowanie ujawnienia fałszerstw związanych z GMO.
* Szczury laboratoryjne chorujące na żołądek po zjedzeniu żywności GM, a 7 z 40 umiera w ciągu dwóch tygodni.
* Znany naukowiec traci pracę i grozi mu się sądem za chęć ujawnienia alarmujących danych.

Można tu przeczytać o prawdziwych raportach służbowych pracowników amerykańskiego Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), w których ostrzegają przed toksynami, alergiami i schorzeniami niesionymi przez żywność zawierającą GM. Raporty zostały zignorowane przez zwierzchników. Dowiecie się, że testy tej żywności są prowadzone w taki sposób, by uniknąć wyników niewygodnych dla jej producentów. Dowiecie się, dlaczego Agencja ukrywała przed Kongresem amerykańskim fakt, iż suplement genetycznie zmodyfikowany zabił niemalże sto osób i wywołał trwałe schorzenia u tysięcy konsumentów.

Spożywanie żywności genetycznie zmodyfikowanej to gra w rosyjska ruletkę. Dowiedz się, jak możesz jej uniknąć, by chronić siebie i rodzinę.   źródło opisu: Oficyna Wydawnicza 3.49, 2007 źródło okładki: http://merlin.pl/Nasiona-klamstwa-czyli-o-lgarstwa…»

Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza 3.49
tytuł oryginału:
Seeds of deception : exposing corporate and governement lies about the safety of genetically engineered

data wydania:
2007 (data przybliżona)

ISBN:
9788385290162

liczba stron:
304

słowa kluczowe:
Żywność transgeniczna

kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

język:
polski