Ebooki

Jennifer Niven – Wszystkie jasne miejsca

Theodore jest zafascynowany śmiercią. Codziennie rozmyśla nad sposobami, w jakie mógłby pozbawić się życia, a jednocześnie nieustannie szuka – znajdując – czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Violet żyje przyszłością i odlicza dni do zakończenia szkoły. Marzy o ucieczce od małego miasteczka w Indianie i niemijającej rozpaczy po śmierci siostry.
Kiedy Finch i Violet spotykają się na szczycie szkolnej wieży – sześć pięter nad ziemią – nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie. A gdy ta zaskakująca para zaczyna pracować razem nad projektem geograficznym, by odkryć „cuda” Indiany, ruszają – jak to określa Finch – tam, gdzie poprowadzi ich droga: w miejsca maleńkie, dziwaczne, piękne, brzydkie i zaskakujące. Zupełnie jak życie.
Wkrótce tylko przy Violet Finch może być sobą – śmiałym, zabawnym chłopakiem, który, jak się okazuje, wcale nie jest takim wariatem, za jakiego go uważają. I tylko przy Finchu Violet zapomina o odliczaniu dni, a zaczyna je przeżywać. Jednak w miarę jak świat Violet się rozrasta, świat Fincha zaczyna się gwałtownie kurczyć.   źródło opisu: Wydawnictwo Bukowy Las, 2015 źródło okładki: http://bukowylas.pl/

Wydawnictwo:
Bukowy Las
tytuł oryginału:
All the Bright Places

data wydania:
21 października 2015

ISBN:
9788364481710

liczba stron:
424

słowa kluczowe:
nastolatkowie , nastoletnia miłość , depresja , próby samobójcze , literatura amerykańska , przyjaźń

kategoria:
literatura młodzieżowa

język:
polski

Wpis wyświetlony 8592 razy od 09.02.2023. Użytkownicy najczęściej szukali pliku epub i mobi.

Dodaj komentarz