literatura faktu

Jerzy Diatłowicki – Człowiek honoru? Czesław Kiszczak w rozmowie z Jerzym Diatłowickim

Niepublikowana dotychczas spowiedź generała Kiszczaka.

W tej książce zebrano o wiele więcej dokumentów, niż IPN znalazł w tak zwanej „szafie Kiszczaka”. W efekcie niemal 20-letniej znajomości Jerzego Diatłowickiego z generałem Czesławem Kiszczakiem, były szef MSW dopuścił autora nie tylko do swego prywatnego domowego archiwum, ale także zwierzał mu się z sekretów swojego życia – przekazując ogromną liczbę nieznanych i sensacyjnych informacji na temat najnowszej historii Polski.
W książce przedstawione są skomplikowane relacje szefa MSW z generałem Jaruzelskim. Poznajemy kulisy: wydarzeń grudnia 70., przygotowań do wprowadzenia stanu wojennego, a później spotkań w Magdalence i obrad Okrągłego Stołu.
Kiszczak opowiada również o ludziach, których poznał w czasie swojej kariery: marszałku Rokossowskim, szefach wszechwładnej wojskowej bezpieki m.in. Dymitrze Wozniesieńskim oraz Ignacym Krzemieniu oraz wielu innych. Poznajemy także szczegóły planowanego przez MSW zamachu na Adama Michnika i różne sekrety partyjnych towarzyszy.   źródło opisu: http://www.proszynski.pl źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
data wydania:
20 października 2016

ISBN:
9788380694651

liczba stron:
280

słowa kluczowe:
czesław kiszczak , historia najnowsza , polska ,

kategoria:
literatura faktu

język:
polski

Wpis wyświetlony 6288 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz