Ebooki

Jerzy Ozga – Yorgi #2: Ucieczka z planety Vanish

Sen czy jawa?
Narkotyczne halucynacje, czy rzeczywistość?
manipulacja-perswazja-czy-magia/" title="Sergiusz Kizińczuk – Manipulacja, perswazja czy magia? ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">Manipulacja czy prawda?
Na te pytania, jakby wzięte wprost z prozy Philipa K. Dicka, muszą odpowiedzieć sobie bohaterowie i czytelnicy drugiego tomu serii „Yorgi” pt. „Ucieczka z planety Vanish”.

W historii polskiego komiksu nie było zbyt wiele pozycji, które mogłyby powalczyć o miano następcy „Funky’ego Kovala”. Oto jednak ukazał się „Yorgi”, komiks który nie tyle dorównuje poprzednikowi, co zostawia go daleko za sobą.

Paweł Deptuch, „Nowa Fantastyka”

Pociąga mnie w „Yorgim” to, czego nie ma było w „Funkym Kovalu”. Świat niby techniczny, ale nie od linijki, rzeczywistość narkotyczna, lecz nie w jednej sekwencji a rozciągnięta na całości. Rzontkowski (współtworzący szalone teksty Mumio) oraz Ozga lekceważą ograniczenia i wymogi, których więziły Polcha, Rodka i mnie.

Maciej Parowski, „Czas Fantastyki”, scenarzysta „Funky’ego Kovala”

Udana, polska fantastyka naukowa – uwodząca rozmachem i szczegółowością wizji.

Tomasz Pstrągowski, Komiksomania   źródło opisu: http://www.kultura.com.pl/index.php źródło okładki: http://www.kultura.com.pl/okladki_duze/145.jpg

Wydawnictwo:
Kultura Gniewu
data wydania:
kwiecień 2012 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-60915-60-8

liczba stron:
56

słowa kluczowe:
Yorgi , komiksy

kategoria:
komiksy

język:
polski

Dodaj komentarz