w

Jim Harbaugh SJ – 12 KROKÓW I ĆWICZENIA DUCHOWE

12 kroków AA i Ćwiczenia Duchowne św. Ignacego Loyoli… czy te dwie praktyki, a zarazem duchowości mają ze sobą coś wspólnego?
Okazuje się, że tak. Zarówno św. Ignacy jak i Bill Wilson – założyciel ruchu AA – znaleźli się na dnie w wieku trzydziestu kilku lat. Poważne problemy doprowadziły ich do radykalnej przemiany życia. Ta przemiana stała się wzorem i inspiracją dla wielu innych, którzy zmagają się ze swoimi słabościami. Jim Harbaugh będąc jezuitą poznał dogłębnie Ćwiczenia Duchowne oraz zajmując się terapią uzależnień wiele lat prowadził zajęcia w grupach Anonimowych Alkoholików. Z obu dróg, a także z Pisma Świętego wydobył to, co najistotniejsze podczas “wychodzenia z nałogu”. Z jednej strony proces ten opisuje jako uwalnianie od uzależnień i przywiązań, ale patrząc głębiej dostrzega w nim przyjęcie zbawienia i Królestwa, które głosił Jezus.

Niniejsza książka zawiera 52 rozważania na każdy tydzień roku. Zostały one ułożone zgodnie z dynamiką Ćwiczeń Duchownych oraz wypełnione przykładami programu 12 kroków i praktyki terapeutycznej. Zawierają wciąż aktualną mądrość, która może pomóc każdemu człowiekowi zmagającemu się ze słabościami, bo nie tylko uzależnieni potrzebują pracy nad sobą.   źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,70470,12-krokow-i-cwiczenia-duchowe.htm źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,70470,12-krokow-i-cwiczenia-duchowe.htm

Wydawnictwo:
WAM
tytuł oryginału:
A 12-Step Approach to the Spiritual Exercises of St. Ignatius

data wydania:
sierpień 2014 (data przybliżona)

ISBN:
9788327701282

liczba stron:
220

słowa kluczowe:
alkoholizm , aa , 12 kroków ,

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski