Joanna Rajska – Między Chaosem a Świadomością – Hiperfizyka

Książka przedstawia swoją teorię na zunifikowanie wszystkich zjawisk, szczególnie tych z którymi, jak uważa autorka współczesna fizyka sobie nie radzi.

Przedstawia budowę Wszechświata zupełnie inną niż ta znana obecnie. Wiedza zawarta w tej książce jest efektem naszych kilkuletnich badań. Ażeby zrozumieć, w jaki sposób została zdobyta, należy poznać najpierw tę wiedzę. Tajemnica, bowiem tkwi w możliwościach postrzegania poza postrzeganiem zmysłowym. Można powiedzieć, że jest to wiedza pozaziemska. Nie są to hipotezy i przypuszczenia. Jesteśmy jej pewni, ponieważ jest ona sprawdzona w innych systemach cywilizacyjnych oraz jest spójna wewnętrznie – w przeciwieństwie do obecnie wszechpanującej akademickiej i ortodoksyjnej nauki.

To, co uznane jest w nauce jako ciemna materia i energia oraz wymiary zwinięte i Wszechświaty alternatywne, a w ezoteryce uchodzi za światy duchowe, tutaj jest opisane jako gęstości Wszechświata. Podana jest ich budowa cząsteczkowa oraz zasady fizyki.

Wszechświat jest pokazany jako system informacyjny kierowany nadinteligentną siłą. Mechanizm sterowania nim oparty jest na algorytmach, które są kształtami a struktury Wszechświata nadbudowują się według zasad fraktalnych. W książce podane są niektóre zasady fraktalnej budowy przestrzeni egzystencjalnej. Zasadami tymi wyjaśnione są zagadki takiego a nie innego sposobu „dziania się” rzeczy w świecie.

Podane zasady fizyki są od razu uzasadniane przykładami ich realizacji w konkretnych sytuacjach. Wytłumaczone są niektóre tajemnicze i nie do wyjaśnienia dla współczesnej nauki zjawiska takie, jak grawitacja, przepływ prądu, pole kwantowe, magnetyzm, elektromagnetyzm. Czytelnik, który nie jest zainteresowany fizyką szczegółową znajdzie w książce wyjaśnienie wielu zjawisk psychicznych, społecznych i politycznych, bowiem wszystkie one mają podłoże w elementarnych mechanizmach przestrzeni.   źródło opisu: http://www.hiperfizyka.pl/ksi%C4%85%C5%BCka źródło okładki: http://sklepkormoran.pl/

Wydawnictwo:
Wolna Ludzkość
tytuł oryginału:
Między Chaosem a Świadomością – Hiperfizyka

data wydania:
2011 (data przybliżona)

ISBN:
9788393272037

liczba stron:
413

słowa kluczowe:
świat , wszechświat , fizyka , świadomość , wiedza ,

kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

język:
polski