Jon Queijo – Przełom! Jak 10 największych odkryć w historii medycyny pozwoliło ocalić miliony istnieńi zmieniło nasz sposób postrzegania świata

Te dziesięć odkryć w dziedzinie medycyny pozwoliło ocalić miliony istnień, zmieniając bezpowrotnie otaczającą nas rzeczywistość. Wielu z nas zapewne nawet nie wie…

że zawdzięcza któremuś z nich życie. Na pewnym etapie uratowała nas zapewne jedna ze szczepionek. Albo antybiotyk. Albo zdjęcie rentgenowskie.
Jon Queijo opowiada niezwykłe historie stojące za tymi rewolucjami. Nie wszystkie zawdzięczamy bowiem uporowi i nieustępliwości jednostek, które nie poddawały się pomimo wielokrotnych porażek. Wiele z nich stanowiło rezultat zwykłego ślepego trafu, zakrawającego na interwencję sił wyższych. Przełom to fascynująca opowieść o lekarzach, naukowcach, pacjentach i zwykłych, szarych ludziach. Zawiera się w niej szeroka gama emocji, od szoku i niedowierzania w momencie nagłego odkrycia głęboko skrywanego sekretu natury, do poczucia ulgi i radości z powodu wynalezienia nowego narzędzia, będącego w stanie oszczędzić chorym bólu lub uratować ich od pewnej śmierci.
Przede wszystkim jednak to książka o tym, jak człowiek w nowatorski i zaskakujący sposób dąży do poszerzania granic własnej wiedzy.   źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/index.php?option=com_cont…(?) źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/images/stories/ksiazki/ma…»

Wydawnictwo:
Sonia Draga
tytuł oryginału:
Breakthrough! How 10 Greatest Discoveries in Medicine Saved Millions and Changed Our View of the World

data wydania:
28 września 2011

ISBN:
978-83-7508-373-6

liczba stron:
384

słowa kluczowe:
medycyna , historia , odkrycia , nauka

kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

język:
polski