literatura faktu

Judy Thomson – Spacerem po Barcelonie

Nie ma lepszego sposobu, by poznać miasto, niż przechadzka po jego tętniących życiem i kipiących różnorodnością rejonach. Przewodnik National Geographic Spacerem po Barcelonie zawiera osiem opisanych krok po kroku i zaopatrzonych w plany tras spacerowych, które sprawią, że zwiedzimy miasto jak wprawny podróżnik i będziemy się po nim poruszać niczym rdzenni mieszkańcy Barcelony.

Lotem błyskawicy to syntetyczne trasy, dzięki którym można zwiedzić całe miasto w jeden dzień, w weekend (samotnie lub z dziećmi) albo koncentrując się na rozrywkach.
Opisy tras – od Barri Gòtic, La Rambli i El Ravalu po Montjuïc – zawierają podstawowe informacje o obiektach w kolejności zgodnej z ich lokalizacją na szlaku zwiedzania.
WizytówkI dostarczają ciekawych szczegółów i dogłębnych informacji o muzeach i innych obiektach, między innymi Muzeum Picassa, Sagradzie Familii i klasztorze de Pedralbes.

Tylko w BARCELONIE to opisy najważniejszych charakterystycznych dla tego miasta miejsc i zjawisk, na przykład katalońskiej odmiany gotyku, piłki nożnej, kawy i cavy.

Rekomendacje stanowią podsumowanie najciekawszych, spójnych tematycznie zagadnień, takich jak barcelońskie nocne życie, miejskie pejzaże czy zamiłowanie do sportu.
Rady bywalca, Polecane Lokale i Warto wiedzieć to umieszczone w ramkach przydatne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać pobyt.
Informacje praktyczne pomogą w przygotowaniach i planowaniu podróży.
Szczegółowe plany, kolorowe zdjęcia i sprawdzone rady doświadczonych autorów ułatwią poznawanie miasta.   źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/ źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

Wydawnictwo:
Burda Książki
tytuł oryginału:
Walking Barcelona

data wydania:
19 marca 2014

ISBN:
9788375964738

liczba stron:
192

słowa kluczowe:
Barcelona

kategoria:
literatura faktu

język:
polski

Wpis wyświetlony 6413 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz