Karl Martin Widmark – Wyspa Obłąkanych

Na zapleczu zakładu zegarmistrzowskiego Dawid i Larisa są widzami niezwykłego przedstawienia lalkowego. Jak to możliwe, by na scenie działo się to, o czym właśnie myślą? I kim jest mężczyzna w białym kitlu stojący w cieniu za kulisami?!

Dawid i Larisa to nowa seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.

Dawid i Larisa to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.
Ilustracje: Katarina Strömgård.   źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/index.php/wyspa-oblakanych…(?) źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/wyspa-oblakanych…»

Wydawnictwo:
Zakamarki
tytuł oryginału:
Dårarnas ö

data wydania:
24 maja 2016

ISBN:
9788377761229

liczba stron:
188

słowa kluczowe:
Barbara Gawryluk , Katarina Strömgård

kategoria:
opowiadania i powieści

język:
polski