w

Kelley Armstrong – Wilki Lokiego

Fantastyczna podróż w świat mitologii.

Historia rozpoczyna się w Blackwell w Południowej Dakocie, gdzie wszyscy mają coś wspólnego z bohaterami podań wikingów. Każdy z mieszkańców jest bezpośrednio spokrewniony z Thorem lub Lokim.

Przed nastolatkiem Mattem Thorsenem świat mitologii nordyckiej nie ma żadnych tajemnic. Posiada ogromną wiedzę o sagach, bóstwach i pobocznych postaciach z legend. Podobnie jak jego dwaj najlepsi przyjaciele z tej samej klasy, Fen i Laurie, doskonale zna podanie o Ragnarök – zmierzchu bogów, podczas którego stoczona zostanie walka pomiędzy bogami i olbrzymami, dowodzonymi przez podstępnego Lokiego. Tylko bogowie mogą powstrzymać koniec świata i uchronić Ziemię przed zniszczeniem.

Pewnego dnia, czytając tajemnicze runy, chłopcy odkrywają, że Ragnarök się zbliża. Bez względu na to, jak nieprawdopodobne się to wydaje, legenda spełnia się na ich oczach. W dodatku to właśnie oni będą musieli stoczyć walkę o losy świata. Mimo że nie wiedzą, jaki finał ich czeka, będzie to bez wątpienia największa przygoda ich życia…   źródło opisu: http://bookgeek.pl/2015/10/21/zapowiedz-wilki-loki…(?) źródło okładki: http://bookgeek.pl/2015/10/21/zapowiedz-wilki-loki…»

Wydawnictwo:
Uroboros
tytuł oryginału:
Loki’s Wolves

data wydania:
13 stycznia 2016

ISBN:
9788377478837

liczba stron:
272

słowa kluczowe:
wydawnictwo Uroboros , Thor , Loki , mitologia nordycka , bogowie , literatura amerykańska

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski