w

Ken Purvis – Kiedy chłopiec staje się mężczyzną. Poradnik dla rodziców

Wiek dojrzewania to bezsprzecznie trudny czas dla każdego nastolatka. Purvis przekonuje jednak, że w porównaniu z dziewczętami problemy, których doświadczają chłopcy w tym okresie, są bardziej skomplikowane, rzadziej omawiane i zazwyczaj niezrozumiane. Dojrzewający chłopcy są bardziej wrażliwi od dziewcząt, ponieważ ich mózgi i męskie hormony nie ułatwiają im wyrażania sprzeczności i lęków wywołanych podstawowymi przemianami, jakie zachodzą w ich ciałach i psychice.

Książka ta ma na celu zapewnienie rodzicom informacji na temat rozwoju i dojrzewania ich synów oraz podsunięcie im odpowiedzi na pytania, które ich synowie mogą zadać. Akcentuje również znaczenie poczucia pewności siebie w tym kłopotliwym okresie i pomaga rodzicom zyskać orientację wśród rozmaitych konfliktów, które mogą przeżywać ich dojrzewający synowie, a które oni sami mogli już dawno puścić w niepamięć.

Wiele wniosków zawartych w tej książce opiera się na doświadczeniach, jakie Purvis uzyskał, pracując z dojrzewającymi i dorosłymi mężczyznami podczas swej praktyki klinicznej w Oslo. Jest ona adresowana do wszystkich tych osób, które mają styczność z chłopcami w wieku dojrzewania – rodziców, nauczycieli i psychologów.   źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2009 źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Wydawnictwo:
Czarna Owca
tytuł oryginału:
From Boys to Men

data wydania:
2009 (data przybliżona)

ISBN:
9788375541199

liczba stron:
239

słowa kluczowe:
dojrzewanie , dorastanie , chłopcy , nastolatki

kategoria:
poradniki

język:
polski