w

Kristen Simmons – Paragraf 5

Przyszłość. Nowy Jork, Los Angeles oraz Waszyngton to opuszczone miasta. Nie ma policji – są tylko żołnierze. Nie ma mandatów – są aresztowania i procesy.

Ci, których aresztowano, zwykle nie wracają. Siedemnastoletnia Ember pamięta jednak, że nie zawsze tak było. Życie z buntowniczą mamą nie pozwala zapomnieć, że niegdyś nie więziono ludzi za czytanie nieodpowiednich książek albo wychodzenie z domu po zmroku.

W ciągu trzech lat, jakie minęły od zakończenia Wojny, Ember doskonale opanowała umiejętność niewyróżniania się z tłumu. Dobrze wie, jak zdobyć to, co jest jej potrzebne, na przykład kartki na jedzenie czy używaną odzież, oraz jak przejść przez wyrywkowe inspekcje wojskowe. Wiedzie na tyle spokojne życie, na ile pozwalają na to okoliczności… Dopóki jej mama nie zostanie aresztowana za pogwałcenie Paragrafu Piątego! Co gorsza, jednym z żołnierzy, którzy przybyli po nią, jest Chase… bliski przyjaciel Ember…   źródło opisu: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/beletrystyk…(?) źródło okładki: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/beletrystyk…»

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
tytuł oryginału:
Article 5

data wydania:
25 marca 2015

ISBN:
9788324592562

liczba stron:
312

słowa kluczowe:
antyutopia , dystopia , przyszłość , Nowy Jork

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski