Inne

Krzysztof Piskorski – Cienioryt

Urok siedemnastowiecznych zaułków, nonszalancja oraz tempo opowieści spod znaku płaszcza i szpady Aleksandra Dumasa, tajemnice rodem z książek Arturo Pereza-Reverte oraz odrobina magii tak charakterystyczna dla literatury iberoamerykańskiej. Wszystko to składa się na „Cienioryt”, nową powieść Krzysztofa Piskorskiego, jednego z najzdolniejszych twórców polskiej fantastyki.
W portowym mieście południa, Serivie, każdy cień jest oknem do groźnej i niezbadanej cieńprzestrzeni, w której tunele ryją adepci tajemnych sztuk. Sześciu grandów walczy o wpływy trucizną, zdradą i stalą, małoletni król z trudem trzyma się przy władzy, a inkwizycja rośnie w siłę.
Ale to wszystko sprawy, które trudno obserwować z okna małej izby przy ulicy Alaminho, gdzie mieszka Arahon Caranza Martenez Y’Grenata Y’Barratora, doświadczony nauczyciel szermierki. Arahon pragnie jedynie zapewnić bezpieczeństwo bliskim i odłożyć dość pieniędzy, by opuścić miasto. Przynajmniej do czasu, gdy w jego ręce wpada cienioryt – wypalony na szkle obraz przedstawiający tajemniczą postać…   źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2013 źródło okładki: https.wydawnictwoliterackie.pl

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
10 października 2013

ISBN:
9788308052266

liczba stron:
500

słowa kluczowe:
literatura polska ,

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 1841 razy od 21.06.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz