w

Lech Witkowski – Edukacja i sfera publiczna

Książka obejmuje 25 lat współpracy Autorów

na rzecz dyskursu krytycznego o publicznej misji edukacji,

wieńcząc jubileusz 20-lecia Oficyny Wydawniczej „Impuls”

Henry A. Giroux :

Jestem ogromnie zobowiązany i wdzięczny za to, że moje prace są czytane w Polsce, i głęboko doceniam – oraz jestem poruszony przez – naród polski za jego nieustającą siłę, odwagę i wytrwałość w walce o sprawiedliwość, wolność i godność ludzką. Jestem zaszczycony faktem tłumaczenia moich prac na język polski i dziękuję mojemu przyjacielowi Lechowi Witkowskiemu za tę możliwość publikacji.

Lech Witkowski :

Mam głęboką nadzieję, że inicjatywą tej publikacji umożliwię bardziej intensywny kontakt polskich pedagogów z przenikliwością poznawczą, determinacją intelektualną i szlachetną postawą duchową i profesjonalizmem akademickim znakomitego uczonego amerykańskiego i humanisty – Henry’ego Armanda Giroux .

Możliwość kontaktu z jego tekstami od lat 80., przez stan wojenny i dalej, a zwłaszcza osobiste poznanie go, dostarczyły mi wielu inspiracji i radości, które niniejsza książka dokumentuje i nią też staram się spłacić przyjacielski dług wdzięczności intelektualnej młodszego kolegi akademickiego, otwierając tę przestrzeń dla kolejnych pokoleń polskich pedagogów.   źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Impuls, 2010

Wydawnictwo:
Impuls
data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7587-536-2

liczba stron:
526

słowa kluczowe:
edukacja , pedagogika , impuls

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski