Ebooki

Lena Anderson – Linnea w ogrodzie Moneta

Linnea pojechała do Paryża! I do Giverny, gdzie do dziś zachował się ogród malarza, Claude’a Moneta, tego, który tak pięknie malował nenufary! Linnea stanęła na japońskim mostku znanym z tylu obrazów, a w Paryżu zobaczyła obrazy malarza na własne oczy. Teraz już dobrze wie, dlaczego Moneta nazwano impresjonistą. Wiele się też dowiedziała o życiu Moneta w różowym domu pełnym dzieci.

Książka, pełna niezwykłych ilustracji Leny Anderson, reprodukcji obrazów Moneta oraz zdjęć z jego rodzinnego albumu, pokazuje, że za każdym dziełem sztuki kryje się człowiek, a jego życie oraz miejsca, w których przebywał, mogą stać się inspiracją do fascynującej podróży.

Linnea sama opowiada o swoich wrażeniach i to z jej perspektywy, oczami współczesnego dziecka, przyglądamy się tajnikom malarstwa, źródłom inspiracji i życiu artysty. Może będzie to zachętą do wyruszenia w podróż śladami tego lub innego malarza albo chociaż sięgnięcia na półkę po zakurzony album.

Książkę przetłumaczono na ponad 20 języków.   źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2009 źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/linnea-w-ogrodzie-moneta.html

Wydawnictwo:
Zakamarki
tytuł oryginału:
Linnea i Målarens Trädgård

data wydania:
4 czerwca 2009

ISBN:
978-83-60963-64-7

liczba stron:
52

słowa kluczowe:
malarstwo francuskie , Monet , powieść szwedzka

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 9128 razy od 24.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz