Leon Lederman – Boska cząstka: jeśli Wszechświat jest odpowiedzią, jak brzmi pytanie?

Jeden z najoryginalniejszych, a z pewnością – najzabawniejszy wykład fizyki, jaki kiedykolwiek powstał. Jego twórcą jest amerykański fizyk-cząstkowiec, Leon Lederman, laureat Nagrody Nobla i wielki zwolennik popularyzacji wiedzy. Rozpoczynając od prostych, podstawowych pojęć i praw, Lederman jak mało kto potrafi przedstawić również w sposób zrozumiały osiągnięcia fizyki współczesnej.

Leon Lederman przejdzie do historii fizyki co najmniej z dwóch powodów. W roku 1988 za badania nad cząstkami elementarnymi otrzymał Nagrodę Nobla. W roku 1993 napisał najzabawniejszą książkę o fizyce, jaką kiedykolwiek wydano: Boską Cząstkę – błyskotliwą opowieść o poszukiwaniach najdrobniejszych składników materii oraz roli, jaką odgrywają one w wyjaśnianiu tajemnicy narodzin i ewolucji Wszechświata.

“Czytając tę książkę będziesz śmiał się tak głośno, że nawet nie zauważysz, jak wiele w tym czasie się nauczyłeś” – pisał w recenzji Boskiej Cząstki dziennikarz “San Francisco Examiner”.   źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1996 źródło okładki: Barbara BBKZ – źródło własne na potrzeby Lubimy Czytać

Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
tytuł oryginału:
The God Particle: If the Universe Is the Answer, What Is the Question?

data wydania:
13 lutego 1996

ISBN:
83-86868-10-4

liczba stron:
325

słowa kluczowe:
fizyka , popularnonaukowe

kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

język:
polski