Ebooki

Lian Hearn – Na posłaniu z trawy

Czy w skomplikowanej hierarchii społecznej, wśród spiskujących klanów i tajemnych sojuszy jest jeszcze miejsce dla młodzieńczych wzruszeń?

W drugim tomie „Opowieści rodu Otori” – zapoczątkowanych książką „Po słowiczej podłodze” – powracamy do na poły mitycznej Japonii, gdzie wśród subtelnego piękna krajobrazu rozgrywają się dalsze losy Takeo i Kaede.

Kaede, córka wojownika, musi poświęcić się siostrom i odzyskać dziedzictwo – co jest rzeczą prawie niemożliwą dla kobiety w społeczeństwie rządzonym przez mężczyzn. Takeo żyje rozdarty między lojalnością wobec rycerskiego rodu Otori a zobowiązaniem wobec tajemniczego Plemienia – między jasną i mroczną stroną swej natury. Brutalnie rozdzieleni bohaterowie zmagają się z przemocą i zdradą, czerpiąc siłę ze swych ukrytych, zaskakujących zdolności, lecz przede wszystkim z pamięci o sobie nawzjem.źródło opisu: [Wydawnictwo W.A.B., 2004]

Wydawnictwo:
W.A.B.
Tytuł oryginału:
Grass for His Pillow
Data wydania:
2004 (data przybliżona)
ISBN:
8374140534
Liczba stron:
372
Słowa kluczowe:
powieść , fantasy ,
Kategoria:
Literatura piękna
Język:
polski

Dodaj komentarz