Inne

Lois Lowry – Posłaniec

Bliżej…
Odkąd Matty przybył do wioski sześć lat temu, z niesfornego chłopca wyrósł na odpowiedzialnego młodzieńca. Kierując się wizjami ślepego mentora, Matty przenosi wiadomości przez otaczający ich las. Tylko on jeden umie bez szwanku przedrzeć się przez śmiertelnie groźne pułapki i ma nadzieję, że w końcu zasłuży na miano posłańca.
Kiedy do ich świata przenika złowieszcza moc, zatruwając niezgodą i gniewem dotąd pogodnych mieszkańców, wioska zamyka granice przed światem zewnętrznym. Matty musi raz jeszcze stawić czoło lasowi, by dotrzeć do córki ślepego jasnowidza i przyprowadzić ją bezpiecznie do domu.
Ale nie tylko wioska się zmieniła. Choć Matty wiele razy bez problemów wędrował po lesie, teraz odkrywa, że znalazł się w złowrogim, bezlitosnym miejscu, gdzie nawet jemu grozi niebezpieczeństwo. Jasnowidz dobrze go wyuczył, chłopak potrzebuje jednak czegoś więcej niż mądrości starszego człowieka, by utrzymać przy życiu siebie i Kirę. Matty musi zapanować nad budzącą się w nim niezwykłą mocą, której nie potrafi nazwać ani odrzucić. Ów tajemniczy dar może okazać się jedynym ratunkiem dla wszystkich.   źródło opisu: http://bookgeek.pl/2014/11/18/poznaj-kolejne-czesc…(?) źródło okładki: http://bookgeek.pl/2014/11/18/poznaj-kolejne-czesc…»

Wydawnictwo:
Galeria Książki
tytuł oryginału:
Messenger

data wydania:
18 marca 2015

ISBN:
9788364297458

liczba stron:
237

słowa kluczowe:
antyutopia

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 8752 razy od 21.06.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz